Werkbroek op circulaire missie

Monteurs in fabrieken, magazijnmedewerkers in distributiecentra of militairen in logistieke operaties – het zijn beroepen die vragen om stevige, beschermende werkkleding. Om werkkleding die bestand is tegen intensief gebruik, slijtage en vaak wassen. Meestal kiezen bedrijven voor een mix van polyester en katoen. Niet duurzaam, wel stevig. Een recyclebaar alternatief vinden blijft een uitdaging. Daarom werkt MVO Nederland met producenten, leveranciers, merken, retailers en recyclers samen aan een circulaire werkbroek, wél gemaakt met gerecycled materiaal.

De te ontwikkelen werkbroek creëert een nieuwe afzetmarkt voor gebruikte veiligheidsbroeken, jassen en overalls. Zeker is nu al dat de Categorie Bedrijfskleding Rijk (CBR), dat de inkoop regelt van kleding en beschermingsmiddelen voor de gehele Rijksoverheid, de circulaire werkbroek gaat afnemen.

‘Werkbroek op circulaire missie’ stimuleert bedrijven om gebruikte werkkleding zorgvuldig in te zamelen en een tweede leven te geven. Daarmee haakt het project in op de ‘uitgebreide producentenverantwoordelijkheid’ (UPV), die producenten en importeurs van textiel verantwoordelijk maakt voor gescheiden inzameling, hergebruik en recycling van textiel. We tonen met de broek bovendien aan hoeveel gerecycled materiaal bruikbaar is voor een werkbroek en brengen de besparing in water, energie en CO2 in kaart.

Deze partijen doen al mee

MVO Nederland werkt met de volgende kledingproductiepartners samen: het ministerie van Defensie (Categorie Bedrijfskleding Rijksoverheid), Spinning Jenny, Frankenhuis, Ten Cate, CWS, Heigo en Root Sustainability. Samen zorgen we voor een gesloten-kringloopsysteem waarin we de retourstromen van afgedankt polyester- en katoentextiel in kaart brengen en deze recyclen tot hoogwaardige garens en doeken. Vervolgens verwerken we deze in broeken voor de Rijksoverheid.

Dit is wat we concreet doen

  • We zetten de eerste stappen voor grootschalige inzameling en recycling van werkkleding

  • We koppelen bedrijven die werkkleding inkopen aan het nieuw gecreëerde aanbod.

  • We brengen aan de hand van data in kaart wat er nodig is voor een gezonde circulaire businesscase rondom textielrecyling.

Contact

Wil je meer informatie over dit project? Neem contact op met Bianca Streng.

Bianca Streng

Sectormanager Textiel

Misschien vind je dit ook interessant

Geïntegreerde implementatie van EU-duurzaamheids-wetgeving
Er zijn steeds meer Europese regels over verantwoord en duurzaam ondernemen. Wat ontbreekt is een geïntegreerde aanpak van de bestaande duurzaamheidsregels.
Lees meer
Leadership in motion
Omdat MVO Nederland gelooft dat het draagvlak voor duurzaamheidsdoelen moet ontstaan waar de strategische keuzes worden gemaakt: in de boardroom.
Lees meer
Voor Partners
Boeren Natuurlijk
Boeren Natuurlijk helpt boeren omschakelen naar natuurlijke landbouw. Dit is hard nodig, want de landbouw is bij uitstek de sector die klimaatverandering kan remmen en de watercyclus en ecosystemen kan herstellen.
Lees meer
Bekijk alle projecten