events
De natuur speelt een belangrijke rol in het tegengaan van hittestress en wateroverlast, draagt bij aan luchtkwalititeit en gezondheid. Belangrijke dingen zou je zeggen, maar toch hangt er een nice to have-imago aan de natuur in relatie tot de bouw. Hoe zorg je dat de natuur een vaste plek krijgt in het dagelijkse werk? In deze reeks van drie workshops werk je samen met andere bouw- en infraprofessionals aan een natuurinclusief aanbestedingstraject uit je eigen organisatie,
Bij natuurinclusief aanbesteden houd je vanaf aanbesteding tot beheer rekening met de waarde van de natuur, in plaats van dit achteraf te moeten compenseren. Naast fijn voor de natuur voorkomt dit ook vertraging, vergroot het de kans op een vergunning en zorgt voor minder frictie in de omgeving. Kortom: je voorkomt gedoe en bouwt aan projecten die toekomstbestendig zijn én maatschappelijk draagvlak hebben.
heb je een realistisch natuurinclusief aanbestedingstraject uitgewerkt
weet je wat werkt (en wat niet) binnen je eigen organisatie
heb je een bundel geleerde lessen die je ook in volgende trajecten kunt toepassen
beschik je over bruikbare nieuwe connecties in de bouw- en infrasector
Deze sessie is geweest
Kennispartner: Heijmans
De basis van natuurinclusieve infrastructuur
Aan de slag met een Ecologie, Bodem en Water scan
Toekomstbeeld 2035
Donderdag 16 oktober van 9.00 tot 12.30 uur, Fort Lunet aan de Snel in Schalkwijk
Kennispartners: PIANOo Expertisecentrum Aanbestedingen en Witteveen & Bos
Leer alles over hoe je natuurinclusiviteit uitvraagt en beoordeelt
Hoe neem je biodiversiteit mee in eisen en gunningscriteria, en welke contractvormen kun je inzetten
Met praktische werksessie waarin je aan de slag kan gaan met je eigen casus
Donderdag 20 november 9.00 tot 12.30 uur, Fort Lunet aan de Snel in Schalkwijk
Kennispartner: de Vlinderstichting, BAM (tbc)
Uitdagingen en oplossingen voor natuurinclusief werken in kaart
Ga aan de slag met een stakeholderanalyse
Krijg praktijkvoorbeelden van opdrachtgevers die vooroplopen
Op 10 december is een bijeenkomst van het Domein Infrastructuur op de Natuurinclusieve Manifestatie in de Brabanthallen in Den Bosch. Een moment om lessen en ervaringen met elkaar te delen en je netwerk uit te breiden.
Werk je in de infrasector als intern opdrachtgever, projectleider, inkoper, aanbesteder, budgethouder, contractmanager of heb je op een andere manier te maken met het aanbesteden van aanleg en/of onderhoud van assets? Ben je werkzaam bij een gemeente, provincie, netbeheerder en/of het Rijk? Wil je samen met gelijkgestemden uitzoeken hoe de natuur jouw project verder kan helpen? Dan is deze workshopreeks iets voor jou.
Deze workshopreeks word je kosteloos aangeboden door MVO Nederland en Collectief Natuurinclusief. Wij adviseren om met twee personen te komen, zo landt het verhaal beter in je organisatie en vertaal je de informatie beter naar je eigen werk. Voorbeeld: ben jij inkoper? Neem dan je collega mee die het aanbestedingstraject coördineert. Werk jij aan aanbestedingen? Ga dan met een collega die de inhoudelijke eisen opstelt, bijvoorbeeld op het gebied van duurzaamheid. Schrijf je even wel apart in, zo weten we precies wie er komt en met hoeveel mensen we uiteindelijk zijn.
Leon Dielen
Programmaleider Water bij Heijmans Infra
Jesper Smets
Adviseur duurzaam contracteren en aanbesteden bij Witteveen+Bos
Amber van Veen
Adviseur CSR bij PIANOo Expertisecentrum Aanbestedingen
Sophie de Smet
Programmamanager Maatschappelijk Verantwoord Opdrachtgeven bij PIANOo Expertisecentrum Aanbestedingen
Albert Vliegenthart
Ecoloog, Programmanager en lid Management-Team bij De Vlinderstichting
Kan je de eerste sessie niet bijwonen maar heb je wel interesse in het vervolgprogramma in oktober en november? Of wil je sparren of deze reeks iets voor je is? Neem contact op met Tessa via t.bakx@mvonederland.nl
Tessa Bakx
Projectmanager transitieprojecten
Voor Partners
GBN Connect 2025
Een belangrijke stap in het toekomstbestendig maken van jouw bedrijf is je aansluiten bij MVO Nederland. Ben je werkzaam bij mkb of grootbedrijf? En wil je samen met andere bedrijven werken aan de nieuwe economie? Word dan partner.