Stagiair public affairs en public relations - thema Biodiversiteit

Wil jij weten waar die politici het tegenwoordig allemaal over hebben? Wil je meepraten en impact maken in Den Haag? Ben je benieuwd hoe je een standpunt inneemt op gebied van biodiversiteit en hoe je dit vervolgens de media in krijgt? Dan is een stage bij MVO Nederland perfect voor jou.

Voor de periode vanaf augustus/september 2025 zoeken we een stagiair die veel wil leren én aan de slag wil met public affairs en public relations. Wat doet MVO Nederland dan aan PA en PR? Nou, als ondernemer met duurzame ambities loop je in Nederland vaak tegen wet- en regelgeving aan. MVO Nederland vertegenwoordigt de stem van het duurzame bedrijfsleven richting de politiek in Den Haag en Brussel. Ons doel: duurzaam ondernemen de standaard maken. En daar kan jij dus bij helpen. 

Wat ga je doen? 

Als stagiair ben je onderdeel van het communicatie- en public affairs-team. Elke dag werk je samen met je collega’s aan het vergroten van onze naamsbekendheid en autoriteit – in de media én in Den Haag. Omringd door experts in pr, content, public affairs, marketing en strategische communicatie leer je van alles over het vak. Met als doel natuurlijk om erachter te komen waar joú talent ligt.  

Dit ga je concreet doen:  

  • Je monitort de actualiteit en de politieke agenda; 

  • Je houdt relevante debatten en parlementaire procudures in de gaten en koppelt informatie terug aan het team;

  • Je analyseert beleidsstukken en vat ze samen;  

  • Je schrijft mee aan opiniestukken, position papers en social media berichten; 

  • Je denkt mee tijdens het actualiteitenoverleg, waarin we bespreken waar we vanuit MVO Nederland op kunnen inhaken;  

  • Je leert hoe beleidsbeïnvloeding en de media echt werken; 

  • Je ondersteunt het team bij de werkzaamheden en helpt om MVO Nederland .  

Dit ga je doen met het thema biodiversiteit:  

  • Je gaat aan de slag met onderwerpen en vragen rondom duurzame landbouw; 

  • Je verkent de financiële waarde van biodiversiteitsherstel; 

  • Je vertaalt de Europese plannen in wetten en regels in Nederland; 

  • Je gaat op pad met evenementen die raken aan biodiversiteit; 

  • Je spreekt met partners (en politici) die te maken hebben met over biodiversiteit. 

Wie ben jij? 

Als stagiair ben je vooral een waardevolle aanvulling van ons team. Zonder dat we je laten zwemmen heb je al snel je eigen werkzaamheden en verantwoordelijkheden. Herken je jezelf in onderstaande punten?  

  • Je zit in de eindfase van je bachelor of bent met je master bezig; 

  • Je hebt affiniteit met politiek, maatschappelijke ontwikkelingen, communicatie; 

  • Je bent op de hoogte van het belang van biodiversiteit in Nederland en vind het leuk om meer te leren over dit thema in relatie tot bedrijven; 

  • Je kan goed en duidelijk schrijven en vertaalt complexe informatie naar leesbaar materiaal;  

  • Je bent analytisch ingesteld en kan hoofd- van bijzaken onderscheiden; 

  • Je kan goed samenwerken;

  • Je hebt een goede beheersing van de Nederlandse taal, zowel mondeling als schriftelijk. Omdat wij voornamelijk in het Nederlands werken en communiceren is dit belangrijk. 

Belangrijk: je bent op zoek naar een stage van minimaal 32 uur per week, vanaf augustus/september 2025. 

Wat bieden wij? 

  • Een afwisselende stage in een politiek turbulente - maar daarom heel interessante! - tijd.  

  • Een stage waar je iets doet wat er echt toe doet. Over zingeving hoef je je dus niet druk te maken; 

  • Een fijne leeromgeving waar je leert van enthousiaste collega’s in een fijne, open werksfeer. En wij leren van jou;

  • Dankzij  samenwerking met veel van onze partners breid je je netwerk snel uit; 

  • Je krijgt een stagevergoeding van 400 euro bruto op basis van 40 uur; 

  • Een laptop in bruikleen (indien je zelf geen goede laptop hebt);  

  • Volop vrijheid in het indelen van je uren en werkplek. 

  • Vergoeding van jouw reiskosten op basis van tweede klas ov (indien je zelf geen ov-studentenkaart hebt. 

Wat verder leuk is? Dat we iedere middag samen lunchen. Dat we bij mooi weer wandelen over de meubelboulevard (of snel lunchen bij IKEA!). Dat we een kantoorhond hebben. Dat we een darttoernooi organiseren en af en toe een pijltje gooien tussen de werkzaamheden door. Dat we op fietsafstand van Utrecht Centraal zitten. Moeten we doorgaan, of kom je bij ons stagelopen?  

"“Als PA-PR-stagiair bij MVO Nederland leer je hoe de politieke besluitvorming er achter de schermen aan toegaat. Daarnaast werk je ook nog samen met leuke collega’s!”"

Wouter Hulshof, stagiair PA-PR

Interesse? 

Mail je cv én motivatie uiterlijk 2 mei 2025 naar werkenbij@mvonederland.nl onder vermelding van ‘stagiair public affairs’. Heb je vragen over de vacature? Mail dan naar Mark van Luijn op m.vanluijn@mvonederland.nl

Deze stage is niet geschikt als afstudeerstage.