MVO Nederland pleit in Tweede Kamer voor circulair plastic

Laatst geüpdatet: woensdag 5 maart 2025

Wat hebben flessenmaker Dopper, kunststofproducent RPP Kunststoffen en verpakkingsbedrijf Royal LC Packaging gemeen? Ze dragen bij aan een circulaire plasticbranche in Nederland. Maar die branche ontstaat niet vanzelf. MVO Nederland pleit daarom op 6 maart tijdens de Rondetafel Circulair Plastic voor een langetermijnaanpak, meer prioriteit voor circulair en meer stimulerende wetgeving. Deze concrete adviezen - uitgebreid toegelicht in een position paper - moeten zorgen voor opschaling van de circulaire plasticketen, essentieel voor meer economische autonomie.

Het doel van het rondetafelgesprek is om de commissie IenW te laten zien welke knelpunten zich voordoen bij het realiseren van een circulaire plasticketen, en aan te geven wat er nodig is om deze op te lossen.

Benieuwd naar onze position paper als input voor de rondetafel? Die download je hier.

Videoportretten van partners

MVO Nederland bezocht partners om verhalen uit de praktijk op te halen. Bekijk ze hieronder.

Misschien vind je dit ook interessant

Politieke update: in gesprek met Marije Perdon

25 juni 2025

Een demissionair kabinet, Europese regelgeving die afgezwakt wordt: het is op z’n zachtst gezegd onrustig in Den Haag en Brussel.

Lees meer

MVO Nederland bij 15 meest invloedrijke belangenorganisaties van Nederland

16 juni 2025

Dit blijkt uit een onderzoek van Vrij Nederland in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam.

Lees meer

Tweegesprek Rayne van den Berg (Capitals Coalition) en Ankie van Wersch (MVO Nederland)

16 juni 2025

Lees het interview dat CFO.nl had over de rol van CFO's in het bijdragen aan de natuur.

Lees meer
Bekijk alle Nieuws & Opinie-artikelen

Doe mee met MVO Nederland

Een belangrijke stap in het toekomstbestendig maken van jouw bedrijf is je aansluiten bij MVO Nederland. Ben je werkzaam bij mkb of grootbedrijf? En wil je samen met andere bedrijven werken aan de nieuwe economie? Word dan partner.