Een half jaar Ankie van Wersch bij MVO Nederland: 3 vragen

Nieuws

Laatst geüpdatet: woensdag 18 december 2024

Ankie

Ankie van Wersch startte op 1 juli als directeur-bestuurder bij MVO Nederland. Ze sprak destijds uit dat ze kansen zag in meer focus en meer lef. We zijn een half jaar verder en het jaar 2025 staat voor de deur. Een belangrijk jaar voor de duurzame economie én voor MVO Nederland.

He hallo, Ankie. Hoe kijk je terug op het afgelopen half jaar?

“Hallo anonieme interviewer! Ik vond het een intensief half jaar moet ik zeggen. Maar ik heb er ook enorm veel plezier in gehad. Het doet me goed om te voelen wat een sterk merk MVO Nederland al is. Ik heb de afgelopen maanden gewerkt aan meer focus aanbrengen. En het verder verhogen van de ambitie. En ja, ik heb ook veel geleerd. Met name over hoe ik onze boodschap overbreng in de media: wat zeg je wanneer en tegen wie? En als je dan ineens voorbij komt bij Arjen Lubach, brengt dat allerlei gevoelens naar boven haha!”

Waar ben je het meest trots op tot nog toe?

“Ik ben onder de indruk van hoe we met grote Nederlandse infrabeheerders in Groene Netten een serieuze ambitie hebben neergezet. Weet niet of ik dat moet zeggen, maar ik had dat vooraf niet verwacht. Ik vind het ook tof hoe we met partners bewegen richting een businesscase voor biodiversiteit en circulariteit – van innovatieve mkb’ers tot grote namen als Zeeman, Tarkett en TNO. Ik geloof ook in hoe we met Boeren Natuurlijk duurzame vraag en aanbod bij elkaar brengen. Daar zit daar nog veel meer in het vat komend jaar. Dankzij onze samenwerkingen met SystemIQ en de NCD zetten we de komende jaren nog sterker in op verandering op c-level. O, en uiteraard vergeet ik niet onze eigen collega’s. We durven steeds beter de stap te zetten van faciliteren naar regisseren. Precies wat de duurzame economie nodig heeft.”

Tot slot: wat verwacht je van het jaar 2025 voor MVO Nederland?

“We hebben afgelopen jaar al twee keer in de Tweede Kamer gezeten. Dat smaakt absoluut naar meer. Samen met onze partners willen we onze stem op biodiversiteit en circulariteit nog sterker laten horen. Nog meer inzetten op duurzaam zakendoen. Op vraag en aanbod bij elkaar brengen. Ik ben ervan overtuigd dat wij dat kunnen, in alles wat we doen. Niet praten, maar praktisch aan de slag. MVO Nederland doet graag mee.”

Misschien vind je dit ook interessant

Politieke update: in gesprek met Marije Perdon

25 juni 2025

Een demissionair kabinet, Europese regelgeving die afgezwakt wordt: het is op z’n zachtst gezegd onrustig in Den Haag en Brussel.

Lees meer

MVO Nederland bij 15 meest invloedrijke belangenorganisaties van Nederland

16 juni 2025

Dit blijkt uit een onderzoek van Vrij Nederland in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam.

Lees meer

Tweegesprek Rayne van den Berg (Capitals Coalition) en Ankie van Wersch (MVO Nederland)

16 juni 2025

Lees het interview dat CFO.nl had over de rol van CFO's in het bijdragen aan de natuur.

Lees meer
Bekijk alle Nieuws & Opinie-artikelen

Doe mee met MVO Nederland

Een belangrijke stap in het toekomstbestendig maken van jouw bedrijf is je aansluiten bij MVO Nederland. Ben je werkzaam bij mkb of grootbedrijf? En wil je samen met andere bedrijven werken aan de nieuwe economie? Word dan partner.