Webinar: chemie in beweging

  • Dit evenement is geweest

Dit event is geweest

De chemiesector is onmisbaar bij de transitie naar een nieuwe economie. Hoewel er grote uitdagingen zijn op het gebied van energie, transparantie in de keten en circulaire businessmodellen is de sector ook volop in beweging. Benieuwd naar de laatste ontwikkelingen op het gebied van beleid, wetenschap en praktijk? Sluit dan aan bij dit webinar en praat mee met experts.

Dit event is helaas al geweest. Maar niet getreurd. Vul je e-mailadres in en je ontvangt de link om terug te kijken in je inbox.

Wat is nodig om duurzame en veilige stoffen te (her)ontwerpen? René Korenromp van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat praat je bij over safe en sustainable design van chemicaliën. En wat betekent nieuw duurzaamheidsbeleid in de praktijk? Jeroen de Jong van Carbogen Amcis spreekt uit ervaring met de dubbele materialiteitsanalyse, een centraal onderdeel van de Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD). Prof. dr. Leo Posthuma, expert op het gebied van milieurisico’s en duurzame ontwikkeling bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu, neemt je vervolgens mee in hoe Artificial Intelligence veel kan betekenen voor de veiligheid en duurzaamheid van bestaande, nieuwe en toekomstige chemicals.

Benieuwd naar de ontwikkelingen voor het chemienetwerk binnen MVO Nederland? Bas Maier (manager Partners) geeft een update.

🤝 Leg nieuwe connecties binnen het sectornetwerk chemie
💡 Leer meer over de nieuwe ontwikkelingen in de chemiesector
💬 Spar met gelijkgestemden en stel je vragen aan experts

Sprekers tijdens dit webinar

René Korenromp

Coordinator Safe by Design EU chemicals strategy

Jeroen de Jong

Manager Risk & Compliance bij Carbogen Amcis

Leo Posthuma

Senior researcher RIVM Centre for Sustainability, Environment and Health

Voor wie is dit webinar interessant?

Dit is dé gelegenheid om weer eens - virtueel - bij elkaar te komen met het sectornetwerk chemie, maar ook andere bedrijven of partijen die willen zien wat MVO NL aanbiedt op dit vlak zijn vrij om aan te sluiten.

Misschien vind je dit ook interessant

Voor Partners

GBN Connect 2025

Elkaar ontmoeten, nieuwe samenwerkingen aangaan en inspiratie opdoen – enkele mogelijke gevolgen van het bijwonen van de GBN Connect, dit keer live. Binnenkort volgt meer informatie.
woensdag 17 september 2025 - woensdag 3 december 2025
Online

Voor Partners

GBN Connect Live: midden in de duurzame dialoog

Alle grote bedrijven uit ons netwerk verzamelen zich voor een intervisiesessie en nemen nieuwe inzichten mee naar huis.
woensdag 17 september 2025
13:00u - 17:00u
Rotterdam

Voor Partners

Zomerse Zaken: peer-learning op locatie

De route naar een duurzame economie hoef je niet alleen af te leggen. Maar de manieren waarop we daar komen, verschillen. Juist dát biedt kansen. Want wat voor de één werkt, kan voor de ander precies de inspiratie of praktische oplossing zijn die nodig is.
donderdag 31 juli 2025 - donderdag 25 september 2025
Door heel Nederland
Bekijk alle Events

Doe mee met MVO Nederland

Een belangrijke stap in het toekomstbestendig maken van jouw bedrijf is je aansluiten bij MVO Nederland. Ben je werkzaam bij mkb of grootbedrijf? En wil je samen met andere bedrijven werken aan de nieuwe economie? Word dan partner.