De Dutch Circular Textile Valley zet in op het versnellen van de circulaire modemarkt door textielafval en het gebruik van virgin grondstoffen in de mode-industrie te verminderen. De belangrijkste doelstellingen zijn het sluiten van de vezelkringloop en het positioneren van Nederland als voorloper op het gebied van circulaire mode en textiel.
Wat we doen
DCTV ondersteunt aangesloten bedrijven en start-ups in de kleding- en modesector met begeleiding op maat of door het verwijzen naar partijen binnen hun netwerk. Hiervoor worden regelmatig landelijke bijeenkomsten georganiseerd, waar deelnemende partijen elkaar ontmoeten om krachten te bundelen. Ook werkt de groep intensief samen met verschillende regionale hubs. MVO Nederland versterkt de organisatie door ons (internationale) netwerk in te zetten, projectmanagement uit te voeren en de juiste randvoorwaarden te scheppen via lobby.
WIE DOEN ER MEE?
DCTV is een zelfstandige stichting, opgezet vanuit Versnellingshuis Nederland Circulair! MVO Nederland werkt hierin samen met Modint, Het Groene Brein, Circle Economy, Fashion for Good en ABN AMRO.
Resultaten
Eerder stelde DCTV een lijst op met meer dan honderddertig circulaire mode- en textielinitiatieven. Op politiek niveau wordt het project ook gewaardeerd. DCTV wordt uitgelicht als icoonproject in de ‘Transitie Agenda Consumptie Goederen’ van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
Je leest meer over Dutch Circular Textile Valley op de website dutchcirculartextile.org.

Michiel van Yperen
Sectormanager TextielHeb je vragen over dit project? Neem gerust contact met mij op.
m.vanyperen@mvonederland.nl