Onderzoek: leefbaar loon verder uitrollen
O My Bag richtte zich met dit project op specifieke producenten in kleine, lokale community’s. Zo draagt O My Bag bij aan het bestrijden van armoede en werkloosheid door wat kleiner te beginnen. Uiteindelijk moet het geplante zaadje uitgroeien tot een grotere boom: O My Bag wilde ook partnerfabrieken inspireren met het gebruik van leefbaar loon, door ze een aanvullende premie te betalen.
Ervaringen uit de eerste hand
Ook in 2022 ging O My Bag met de voucher aan de slag. In twee nieuwe fabrieken rolde het tassenmerk het project voor leefbaar loon uit. Daarnaast financierde O My Bag met de voucher een onderzoek naar de ervaringen van arbeiders in drie van zijn fabrieken. Zo weet het bedrijf daadwerkelijk wat er speelt op de werkvloer, hoe medewerkers de arbeidsomstandigheden ervaren en waar zij behoefte aan hebben.
Vervolg
Drie leveranciers zijn inmiddels betrokken bij het project. Een mooie stap die smaakt naar meer. Daarom wil O My Bag al zijn producenten betrekken bij het project met leefbaar loon. Zo kan het bedrijf een succesvol vervolg geven aan de projecten die het al opzette met de IMVO-voucher en de Indiase organisatie ASK.
Tevredenheid overheerst
Het is O My Bag gelukt om een ‘living wage bonus’ te betalen bij alle producenten. De tevredenheid bij O My Bag is groot, omdat het ervoor heeft gezorgd dat 357 mensen een living wage bonus hebben ontvangen. Het bedrijf is ook zeker van plan hiermee verder te gaan.