Twee vliegen in één klap met duurzame chilipepers
Inproba streeft ernaar om volledig te werken met strategische leveranciers. Ze gebruikten de IMVO-voucher om de mogelijkheden te onderzoeken voor duurzaam geteelde chilipepers in Malawi. Het vooronderzoek is afgerond en de kansen en uitdagingen zijn in kaart gebracht. In de volgende fase van het onderzoek zal duidelijk worden wat de vereisten zijn om binnen 1-2 jaar alle lokale ketenactoren zoals boeren, tussenpersonen, verwerkers en exporteurs bij elkaar te brengen met als doel het leveren van ruwe sambal aan Inproba. Inproba kan zo bijdragen aan een hoger inkomen voor honderden boeren en armoede en honger kunnen zo bestreden worden. Bovendien zal er opslag van CO2 gaan plaatsvinden via een agroforestry invalshoek.
“De mogelijkheden in Malawi zijn heel goed en de samenwerking met het ontwikkelingsbureau lijkt hoopvol.” – Esther Stuivenberg, Inproba
Resultaten: een duurzame keten die leidt naar de markt
Door het genereren van de vraag naar grondstof (ruwe sambal) vanuit Inproba kan het bedrijf er in samenwerking met het Duitse GIZ en de lokale ketenactoren voor zorgen dat er binnen 1-2 jaar een chilipeper waardeketen op schaal kan worden opgezet.