Wat zijn voor uw bedrijf de belangrijkste redenen om met MVO bezig te zijn? Al meer dan 5 jaar is Zcene bezig met MVO en duurzaamheid
voor uiteenlopende klanten. Wij zetten ons eigen
vakmanschap in voor audiovisuele producties over
klimaatverandering, duurzame voedselketens, milieuvriendelijke
toekomstscenario’s en verstandig energiegebruik en dragen zo bij aan bewustzijnsvergroting op huidige en
toekomstige duurzaamheidsdilemma’s. Wij geloven dat wij de
grootste bijdrage aan de maatschappij kunnen leveren door
goed te zijn in wat we doen en tegelijk de schadelijke effecten
van ons doen en laten op onze omgeving zoveel mogelijk te beperken.
Wij maken gebruik van een pand waarin meerdere bedrijven gevestigd zijn op basis van
verwantschap. Wij hebben onze werkplek ingericht met respect voor de individualiteit van de verschillende mensen en bedrijven. Want samen werken is voor ons ook samen leven. Onze ruimte heeft zoveel uitnodigende energie dat een klant zin heeft om langs te komen, zin in de vibe van de lokatie en de mensen die er werken. Daar worden wij blij van.
Op welke MVO-prestatie bent u het meest trots?Onze P van people. Wij werken in een netwerkfilosofie met een flexibel team van ervaren experts en jonge talenten, zodat wij elkaars kennis en ervaring het beste kunnen benutten.
Wij zetten Het Nieuwe Werken in waardoor onze mensen blijer en productiever zijn. Onze mensen kunnen hun eigen tijd indelen, wij sturen op vertrouwen, output en waar nodig coachen wij hen daarin.
Onze manier van werken heeft een positief effect op de sociale samenhang: mensen in onze netwerkorganisatie leggen sneller connecties met elkaar en met andere professionals binnen en buiten het vakgebied. Dit vergroot hun ontwikkeling en inzetbaarheid.
Wij kiezen er bewust voor om alle mensen die wij voor producties inhuren, binnen 3-5 werkdagen na afloop te betalen. Dit is veel sneller dan in onze branche gebruikelijk. Wij merken dat dit integere betalingsgedrag zich terugbetaalt in een grote loyaliteit van de mensen waarmee we samenwerken.
Wat is uw MVO-ambitie voor komend jaar?We zijn ons bewust dat onze bedrijfsvoering effect heeft op het milieu. Daarom verzamelen we dit jaar de benodigde gegevens om onze CO2 footprint te kunnen bepalen. Dit maakt ons nu al bewuster in verbruik van o.a. papier, auto’s en energie. Wij hebben de ambitie om in de loop van 2012 volledig klimaatneutraal te gaan werken.
Wat is uw grootste uitdaging bij het realiseren van deze ambitie?Dat onze klanten en opdrachtgevers in een aantal gevallen zelf niets aan MVO doen en wij daar toch opdrachten voor aannemen. Daarin hebben we nog niet voldoende speelruimte om opdrachten te weigeren.
Ik vind mijn bedrijf op het gebied van MVOgevorderd