Skip naar content

MVO Nederland stimuleert bedrijfsleven mensen met een arbeidsbeperking aan te nemen

19 augustus 2010

MVO Nederland is door Minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid uitgekozen om het bedrijfsleven te stimuleren mensen met een arbeidsbeperking aan te nemen.

Dat maakte minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid maandag 16 augustus bekend op een bijeenkomst met bedrijven die werkplekken creëren voor jonggehandicapten (Wajongers) en mensen in de sociale werkvoorziening (Wsw). Deze bedrijven werken mee aan het project ‘Toonaangevende werkgevers.’ Het gaat daarbij om grote ondernemingen die Wajongers en Wsw’ers aan het werk helpen en hun praktijkervaringen beschikbaar stellen voor breder gebruik.

Volgens minister Donner is dat niet alleen belangrijk voor deze groep arbeidskrachten maar zeker ook in het belang van de werkgever die met een steeds kleiner wordende arbeidsmarkt te maken krijgt.

MVO Nederland ontvangt € 500.000 subsidie voor de periode van 2,5 jaar.
Er zijn al zestien bedrijven die deelnemen aan het project ‘Toonaangevende werkgevers’.* 
In het project gaat MVO Nederland nog eens minimaal 50 grote en MKB bedrijven concreet stimuleren en ondersteunen om mensen met een beperking in dienst te nemen. Naast deze groep van werkgevers stimuleert MVO Nederland ook de ruim 1100 andere bij haar aangesloten bedrijven en organisaties om dit voorbeeld te volgen.
 
* Alliander, De Bijenkorf, Connexxion, CSU, Delta NV, Dow Chemical Terneuzen, Van Gansewinkel, GVB, Joulz, KPN, NS, Nuon, NXP, Ordina, Philips en VDL.

Terug naar hoofdnavigatie

Vanzelfsprekend